Domokos László

A siker titka: tudd, szeresd és higgy abban, amit csinálsz

2010-05-07 11:50

Politikus, közgazdász, naponta látjuk a televízió képernyőjén, olvasunk róla az újságok hasábjain, mégis oly keveset tudunk róla. Véleményünk, kialakított képünk van róla, mégsem ismerjük. Május 6-án este a Tudásház Közéleti mozaik rendezvénysorozatának vendége Domokos László, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke volt, akivel Elek Tibor irodalomtörténész, a Bárka irodalmi folyóirat főszerkesztője beszélgetett irodalomról, tudományról és közéletről.

 „Különleges alkalom a mai." - köszöntötte a jelenlévőket Hrabovszki Mihály, a Békés Megyei Tudásház és Könyvtár igazgatóhelyettese tegnap délután a Közéleti mozaik című programsorozat soron következő estjén.  Különleges, hiszen rendhagyó módon egy emlékgyűrű-átadással kezdődött a program: Hegedűs Béla kecskeméti költő jóvoltából a könyvtár legaktívabb látogatója elnyerte az „ÉV olvasója" megtisztelő címet.

 

Domokos László, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke és Elek Tibor irodalomtörténész, a Bárka irodalmi folyóirat főszerkesztője

Domokos László megyei elnökkel Elek Tibor irodalomtörténész beszélgetett irodalomról, tudományról és közéletről

 

S különleges volt az este, hiszen Elek Tibor irodalomtörténész vendége Domokos László, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke volt, akivel a vezetés, irányítás, felelősség témakörén túl irodalomról, tudományról, színházművészetről is beszélgetett a Bárka irodalmi folyóirat főszerkesztője. „Mindig nagyon foglalkoztatott a vezetéselmélet, hogy egy közösségben befolyásoló szereplőként hogyan lehet az emberekre hatni."- az alázat, tudatosság, a felelősségvállalás mind-mind szükséges ahhoz, hogy jó vezető váljon az emberből, fontos, hogy miként igazodik el az emberi viszonyok hálójában.

 

img_2331_960_20100507113308_663.JPG

A jelenlévőket Hrabovszki Mihály, a Békés Megyei Tudásház és Könyvtár igazgatóhelyettese köszöntötte

 

Márai Sándor A gyertyák csonkig égnek című műve is éppen az emberi viszonyok miatt áll oly közel hozzá. Elek Tibor egy remek részletet választott ki a regényből, melyet Fehér Tímea tolmácsolásában hallgathatott meg a közönség. „Az idézetben szó esett a varázslatos gyermekkorról."- gördítette tovább a beszélgetés fonalát az irodalomtörténész. „Kevesen tudják rólam, hogy én vagyok a Lencsési lakótelep elsőszülött gyermeke."- meséli a közméltóság - „ A családom újkígyósi, s én is minden nyarat ott töltöttem gyermekként."  Jelenleg családjával - feleségével és lányával - Budapesten él, s így ingázik a két város között. Szabadidejében olvas, moziba vagy színházba jár.

 

Bartus Gyula színművész

Bartus Gyula előadásában Dsida Jenő Psalmus Hungaricus című költeményét hallgathatta meg a közönség

 

Kevés ideje marad pihenésre, ám akkor legtöbbször elutazik valahová. Erdély vidéke különösen közel áll szívéhez, ahogy az erdélyi költők is, mondta el a megye elnök. Ezt követően Bartus Gyula előadásában Dsida Jenő Psalmus Hungaricus című költeményét hallgathatta meg a közönség. „A magyarsághoz való viszony maga a dolgok lényege." - fogalmazott Domokos László a magyarsághoz való viszonyáról: egy nagy egész része vagyunk, a kreativitás, tudás, a közös szellemi értékek tesznek bennünket különlegessé, melyekkel rengeteget tudunk hozzáadni az európai kultúrához.

 

Domokos László, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke és Elek Tibor irodalomtörténész, a Bárka irodalmi folyóirat főszerkesztője

Egy nagy egész része vagyunk, a kreativitás, tudás, a közös szellemi értékek tesznek bennünket különlegessé

 

Majd befejezésképpen Elek Tibor a közeljövőről kérdezte a megyei közgyűlés elnökét, aki elmondta, kapott felkérést pénzügyi területről a gazdasági minisztérium államtitkári pozíciójára, de nem fogadta el. „Jól érzem itt magam, szeretek a megyével foglalkozni. Úgy érzem, így tudom a legjobban szolgálni saját közösségemet."

 

Forrás: Békés Megyei Jókai Színház Programiroda - T.S.

Fotó: Martin Gábor

Feltöltő: Békés Megyei Önkormányzat: G.T.

 

Békés Megyei Önkormányzat - MCOnet

 

Szóljon hozzá a fórumon!: A siker titka: tudd, szeresd és higgy abban, amit csinálsz